iPhone 15 Charger Block, 2Pack 20W Dual Port PD Fast USB C Wall Charger Adapter + USB A Quick Charging Brick Plug Compatible with iPhone 15/14/13/12/11/Pro Max/Plus/XS/XR/X,iPad,AirPods and More
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Price: [price_with_discount]
(as of [price_update_date] – Details)
[ad_1]
Product Features
3. Multi-use: This charger works just as well as home as it does in the office or while travelling.
5. Safe and Reliable: Charging begins and ends automatically when the battery is full.
20W USB C Wall Charger
-Material: Plastic outer shell USB
-Input: 100-240V 50-60Hz 0.5A
-Output:
USB A 5V/3A 9V/2A 12V/1.5A
USB C 5V/3A 9V/2.22A 12V/1.67A
Low-temperature Protection
Type C Charger Fast Charging Block
The iPhone charger fast charging provides the more efficient charge possible, 3x faster than the original 5W charger, charging up iPhone 14 or the latest models to 50% in 30 minutes.
Wide Compatibility
Fast charging models:
iPhone 15 / 15 Plus / 15 Pro / 15 Pro Max
iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max
iPhone 13 / 13 Mini / 13 Pro / 13 Pro Max
iPhone 12 / 12 Mini / 12 Pro / 12 Pro Max
iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max
iPhone X / XR / XS / XS Max / 8 / 8 Plus / SE 2020
AirPods Pro / Max, iPad Pro 2018 and later models, iPad Mini 5 and later models
Normal charging models:
iPhone 7 / 7 Plus, iPhone 6 / 6S / 6S Plus
iPad Air / AirPods, iPad Mini / iPad Pro
Other Android Devices:
Googel Pixel and more Android Phones
What you get:
2 x 20W PD USB A and USB C Charger Block.
Package Dimensions ‏ : ‎ 5.16 x 4.92 x 1.73 inches; 0.18 ounces
Item model number ‏ : ‎ JXYCDQ01A
Date First Available ‏ : ‎ July 7, 2022
Manufacturer ‏ : ‎ Shenzhen Jiaxingyuan Technology Co., Ltd.
ASIN ‏ : ‎ B0B619WXJX
【2-Pack Dual Port USB A+C Charger Block】The USB-C port supports a maximum power output of 20W. Dual-port design with USB-C and USB-A,charge two devices at the same time to minimize waiting time and frees you from messy chargers with various interfaces.
【High-Speed Charging】The USB C charging block for apple equip with 3.0 technology can fast charger for iPhone 14. These iPhone fast chargers offer fast and efficient charging up to 3X faster than a 5W charger. Charge you iPhone 13 up to 50% capacity in just 30 minutes with the original cable. (Cable not included, only 2 iPhone Charging Block)
【What you get】2Pack 20W USB C fast charger block Dual Port (USB-A and USB-C). For iPhone charging block,the usb c and usb a charger block is ideally suitable for iPhone 14 and iPhone 15 pro max accessories, Durable USB C wall Charger PD fast charger block, you deserve to have!
[ad_2]
User Reviews
0.0 out of 5
0
Write a review
There are no reviews yet.
Be the first to review “iPhone 15 Charger Block, 2Pack 20W Dual Port PD Fast USB C Wall Charger Adapter + USB A Quick Charging Brick Plug Compatible with iPhone 15/14/13/12/11/Pro Max/Plus/XS/XR/X,iPad,AirPods and More”
Your email address will not be published. Required fields are marked *